PT10LV10-501A2020-S Amphenol
Артикул
PT10LV10-501A2020-S
Описание
POT 500 OHM LINEAR, 500 Ohms 0.15W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Carbon 1.0 Turn Top Adjustment
Image
files/PT10LV10-501A2020-S.jpg
Power (Watts)
0.15W
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Size / Dimension
Round - 0.406" Dia x 0.236" H (10.30mm x 6.00mm)
Base Product Number
PT10LV10
Other Names
PT10LV10-22133,1993-1121,PT10LV10-501A2020-----------------S
Adjustment Type
Top Adjustment
Tolerance
±20%
Resistance
500 Ohms