PT6KH-103A2020 Amphenol
Артикул
PT6KH-103A2020
Бренд
Amphenol
Описание
POT 10K OHM LINEAR, 10 kOhms 0.1W, 1/10W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Carbon 1.0 Turn Side Adjustment
Цена
Теги
Image
files/PT6KH-103A2020.jpg
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Size / Dimension
Round - 0.248" Dia x 0.303" H (6.30mm x 7.70mm)
Base Product Number
PT6KH
REACH Status
REACH Unaffected
Other Names
1993-1041,PT6KH-103A2020---------,PT6KH -02270
Termination Style
PC Pins
Number of Turns
1
Adjustment Type
Side Adjustment
Tolerance
±20%
Resistance
10 kOhms