PT10MV10-105A2020-PM-S Amphenol
Артикул
PT10MV10-105A2020-PM-S
Бренд
Amphenol
Описание
POT 1M OHM LINEAR, 1 MOhms 0.15W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Carbon 1.0 Turn Top Adjustment
Цена
Теги
Image
files/PT10MV10-105A2020-PM-S.jpg
Power (Watts)
0.15W
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Size / Dimension
Round - 0.406" Dia x 0.236" H (10.30mm x 6.00mm)
Base Product Number
PT10MV10
REACH Status
REACH Unaffected
Other Names
1993-1096,PT10MV10-26673,PT10MV10-105A2020--------------PM-S
Termination Style
PC Pins
Number of Turns
1
Adjustment Type
Top Adjustment
Tolerance
±20%
Resistance
1 MOhms