PT10LH01-102A1010 Amphenol
Артикул
PT10LH01-102A1010
Бренд
Amphenol
Описание
10 MM CARBON POTENTIOMETER, 1 kOhms 0.15W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Carbon 1.0 Turn Side Adjustment
Цена
Теги
Series
PT10
Number of Turns
1
Adjustment Type
Side Adjustment
Resistance
1 kOhms
REACH Status
REACH info available upon request
Termination Style
PC Pins
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Tolerance
±10%
Power (Watts)
0.15W