PT15NV02-103A2020-PM-S Amphenol
Артикул
PT15NV02-103A2020-PM-S
Описание
POT 10K OHM LINEAR, 10 kOhms 0.25W, 1/4W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Carbon 1.0 Turn Top Adjustment
Цена
Теги
Image
files/PT15NV02-103A2020-PM-S.jpg
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Size / Dimension
Round - 0.591" Dia x 0.335" H (15.00mm x 8.50mm)
Base Product Number
PT15NV02
REACH Status
REACH Unaffected
Other Names
1993-1183,PT15NV02-31941,PT15NV02-103A2020-------------PM--S
Adjustment Type
Top Adjustment
Tolerance
±20%
Resistance
10 kOhms