520N20IT16M3680 CTS-Frequency Controls
Артикул
520N20IT16M3680
Бренд
CTS-Frequency Controls
Описание
XTAL OSC TCXO 16.3680MHZ SNWV, 16.368 MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 2.5V - 4-SMD, No Lead
Теги
Crystals, Oscillators, Resonators, Кристаллы, осцилляторы, резонаторы, Oscillators, Осцилляторы
Image
files/520N20IT16M3680.jpg
Standard Package
3,000
Voltage - Supply
2.5V
Type
TCXO
California Prop 65
Warning Information
Frequency
16.368 MHz
Function
Output
Clipped Sine Wave
Current - Supply (Max)
2mA
Base Resonator
Crystal
Frequency Stability
±2ppm
Current - Supply (Disable) (Max)
HTSUS
ECCN
EAR99
REACH Status
REACH Unaffected
Series
520
Package
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Ratings
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)