BY550-200 Diotec Semiconductor
Артикул
BY550-200
Описание
DIODE STD D5.4X7.5 200V 5A, Diode Standard 200 V 5A Through Hole DO-201
Image
files/BY550-200.jpg
Speed
Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
200 V
Current - Average Rectified (Io)
5A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1 V @ 5 A
Reverse Recovery Time (trr)
1.5 µs
Current - Reverse Leakage @ Vr
5 µA @ 200 V
Other Names
2796-BY550-200TR
Operating Temperature - Junction
-50°C ~ 175°C
Похожие товары
Артикул: SK54-3G
Бренд: Diotec Semiconductor
Описание: SCHOTTKY SMB 40V 5A, Diode Schottky 40 V 5A Surface Mount DO-214AA (SMB)