BZX84B24 Diotec Semiconductor
Артикул
BZX84B24
Бренд
Diotec Semiconductor
Описание
DIODE ZENER 24V 300MW SOT23-3, Zener Diode 24 V 300 mW ±2% Surface Mount SOT-23-3 (TO-236)
Цена
Теги
Image
files/BZX84B24.jpg
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
24 V
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 nA @ 16.8 V
Power - Max
300 mW
Tolerance
±2%
Supplier Device Package
SOT-23-3 (TO-236)
Standard Package
3,000
Other Names
2796-BZX84B24TR,2721-BZX84B24
Surface Mount
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C (TJ)
Part Status
Active
Package
Tape & Reel (TR)
Series
Impedance (Max) (Zzt)
70 Ohms