BZX84C2V4 Diotec Semiconductor
Артикул
BZX84C2V4
Бренд
Diotec Semiconductor
Описание
DIODE ZENER 2.4V 300MW SOT23-3, Zener Diode 2.4 V 300 mW ±5% Surface Mount SOT-23-3 (TO-236)
Цена
Теги
Image
files/BZX84C2V4.jpg
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
2.4 V
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 µA @ 1 V
Power - Max
300 mW
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
SOT-23-3 (TO-236)
Other Names
2721-BZX84C2V4,2796-BZX84C2V4TR
Surface Mount
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C (TJ)
Part Status
Active
Package
Tape & Reel (TR)
Series
Impedance (Max) (Zzt)
100 Ohms