MBR300200CT GeneSiC Semiconductor
Артикул
MBR300200CT
Бренд
GeneSiC Semiconductor
Описание
DIODE SCHOTTKY 200V 150A 2 TOWER, Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 200 V 150A Chassis Mount Twin Tower
Series
Note
MBR300200
Slew Rate
Fast Recovery = 200mA (Io)
Rds On (Typ)
Schottky
Current - Charging
200 V
Charge Current - Max
920 mV @ 150 A
Line Regulation
3 mA @ 200 V
Standards
-40°C ~ 150°C
Number of Contacts
1 Pair Common Cathode
Shielding
40
Material Flammability Rating
Package
Bulk
Part Status
Active
Contact Size
Chassis Mount
Mounting Type
Twin Tower
Mounting Feature
Twin Tower
Shell Material
RoHS Compliant
Shell Finish
1 (Unlimited)
Ingress Protection
EAR99
Gender
150A