BFP450E6327 Infineon Technologies
Артикул
BFP450E6327
Бренд
Infineon Technologies
Описание
RF TRANSISTOR, L BAND, NPN, RF Transistor NPN 5V 100mA 24GHz 450mW Surface Mount PG-SOT343-4
Цена
Теги
Image
files/BFP450E6327.jpg
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
Supplier Device Package
PG-SOT343-4
Power - Max
450mW
Transistor Type
NPN
Current - Collector (Ic) (Max)
100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
5V
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
60 @ 50mA, 4V
Frequency - Transition
24GHz
Gain
15.5dB
REACH Status
Vendor Undefined
Standard Package
1
Other Names
INFINFBFP450E6327,2156-BFP450E6327
Series
Package
Bulk
Part Status
Active
Operating Temperature
150°C (TJ)
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
SC-82A, SOT-343
RoHS Status
Not applicable
ECCN
EAR99
HTSUS
Noise Figure (dB Typ @ f)
1.25dB @ 1.8GHz