BSC050N04LSGATMA1 Infineon Technologies
Артикул
BSC050N04LSGATMA1
Описание
MOSFET N-CH 40V 18A/85A TDSON, N-Channel 40 V 18A (Ta), 85A (Tc) 2.5W (Ta), 57W (Tc) Surface Mount PG-TDSON-8-5
Цена
Теги
Image
files/BSC050N04LSGATMA1.jpg
Other Names
Power Dissipation (Max)
2.5W (Ta), 57W (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss)
40 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
18A (Ta), 85A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
5mOhm @ 50A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
2V @ 27µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
47 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
3700 pF @ 20 V
FET Feature
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
4.5V, 10V
Base Product Number
BSC050
Mounting Type
Surface Mount
Series
OptiMOS™
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case
8-PowerTDFN
Supplier Device Package
PG-TDSON-8-5
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Vgs (Max)
±20V