BSZ063N04LS6ATMA1 Infineon Technologies
Артикул
BSZ063N04LS6ATMA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
MOSFET N-CH 40V 15A/40A TSDSON, N-Channel 40 V 15A (Ta), 40A (Tc) 2.5W (Ta), 38W (Tc) Surface Mount PG-TSDSON-8-FL
Цена
Теги
Image
files/BSZ063N04LS6ATMA1.jpg
FET Type
N-Channel
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss)
40 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
15A (Ta), 40A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
4.5V, 10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
6.3mOhm @ 20A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
2.3V @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
9.5 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
650 pF @ 20 V
FET Feature
Base Product Number
BSZ063
Supplier Device Package
PG-TSDSON-8-FL
Package / Case
8-PowerTDFN
Series
OptiMOS™ 6
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
ECCN
EAR99
HTSUS
Other Names
448-BSZ063N04LS6ATMA1DKR,448-BSZ063N04LS6ATMA1TR,SP001687058,448-BSZ063N04LS6ATMA1CT
Standard Package
5,000
Power Dissipation (Max)
2.5W (Ta), 38W (Tc)