F3L15R12W2H3B27BOMA1 Infineon Technologies
Артикул
F3L15R12W2H3B27BOMA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
IGBT MOD 1200V 20A 145W, IGBT Module - 3 Independent 1200 V 20 A 145 W Chassis Mount Module
Цена
Теги
Image
files/F3L15R12W2H3B27BOMA1.jpg
Other Names
Configuration
3 Independent
Power - Max
145 W
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
1200 V
Current - Collector (Ic) (Max)
20 A
Input
Standard
IGBT Type
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2.4V @ 15V, 15A
NTC Thermistor
Yes
Current - Collector Cutoff (Max)
1 mA
Base Product Number
F3L15R12
Mounting Type
Chassis Mount
Standard Package
15
Series
Package
Bulk
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Package / Case
Module
Supplier Device Package
Module
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Not Applicable
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Input Capacitance (Cies) @ Vce
875 pF @ 25 V