FF150R12ME3G Infineon Technologies
Артикул
FF150R12ME3G
Бренд
Infineon Technologies
Описание
IGBT MODULE 1200V 200A 695W, IGBT Module Trench Field Stop Half Bridge 1200 V 200 A 695 W Chassis Mount AG-ECONOD-3
Цена
Теги
Series
EconoDUAL™
REACH Status
REACH Unaffected
Configuration
Half Bridge
Current - Collector (Ic) (Max)
200 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
1200 V
Current - Collector Cutoff (Max)
5 mA
Input
Standard
IGBT Type
Trench Field Stop
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2.15V @ 15V, 150A
Input Capacitance (Cies) @ Vce
10.5 nF @ 25 V
Power - Max
695 W
Supplier Device Package
AG-ECONOD-3
Package / Case
Module
Package
Bulk
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)