FF300R12KT3HOSA1 Infineon Technologies
Артикул
FF300R12KT3HOSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
IGBT MOD 1200V 480A 1450W, IGBT Module Trench Field Stop 2 Independent 1200 V 480 A 1450 W Chassis Mount Module
Цена
Теги
Image
files/FF300R12KT3HOSA1.jpg
Other Names
FF300R12KT3,2156-FF300R12KT3HOSA1,FF300R12KT3-ND,SP000100790,INFINFFF300R12KT3HOSA1
Configuration
2 Independent
Power - Max
1450 W
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
1200 V
Current - Collector (Ic) (Max)
480 A
Input
Standard
IGBT Type
Trench Field Stop
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2.15V @ 15V, 300A
NTC Thermistor
No
Current - Collector Cutoff (Max)
5 mA
Base Product Number
FF300R12
Mounting Type
Chassis Mount
Standard Package
10
Series
Package
Bulk
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Package / Case
Module
Supplier Device Package
Module
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Not Applicable
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Input Capacitance (Cies) @ Vce
21 nF @ 25 V