IPW60R099CP Infineon Technologies
Артикул
IPW60R099CP
Бренд
Infineon Technologies
Описание
MOSFET N-CH 600V 31A TO247-3-1, N-Channel 600 V 31A (Tc) 255W (Tc) Through Hole PG-TO247-3
Цена
Теги
Image
files/IPW60R099CP.jpg
Supplier Device Package
PG-TO247-3
Power Dissipation (Max)
255W (Tc)
FET Type
N-Channel
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss)
600 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
31A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
99mOhm @ 18A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
3.5V @ 1.2mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
80 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
2800 pF @ 100 V
Standard Package
1
Other Names
2156-IPW60R099CP,INFINFIPW60R099CP
Series
CoolMOS™
Package
Bulk
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)