FP75R12KE3BOSA1 Infineon Technologies
Артикул
FP75R12KE3BOSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
IGBT MOD 1200V 105A 355W, IGBT Module NPT Single 1200 V 105 A 355 W Chassis Mount Module
Цена
Теги
Image
files/FP75R12KE3BOSA1.jpg
Base Product Number
FP75R12
Other Names
SP000100415,FP75R12KE3,INFINFFP75R12KE3BOSA1,2156-FP75R12KE3BOSA1,FP75R12KE3-ND
Configuration
Single
Power - Max
355 W
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
1200 V
Current - Collector (Ic) (Max)
105 A
Input
Standard
IGBT Type
NPT
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2.2V @ 15V, 75A
NTC Thermistor
No
Current - Collector Cutoff (Max)
5 mA
Mounting Type
Chassis Mount
Standard Package
10
Series
Package
Bulk
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case
Module
Supplier Device Package
Module
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Input Capacitance (Cies) @ Vce
5.3 nF @ 25 V