FS50R12KE3BOSA1 Infineon Technologies
Артикул
FS50R12KE3BOSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
IGBT MOD 1200V 75A 270W, IGBT Module NPT Three Phase Inverter 1200 V 75 A 270 W Chassis Mount Module
Цена
Теги
Image
files/FS50R12KE3BOSA1.jpg
Base Product Number
FS50R12
Other Names
FS50R12KE3-ND,SP000100413,INFINFFS50R12KE3BOSA1,2156-FS50R12KE3BOSA1,FS50R12KE3
Configuration
Three Phase Inverter
Power - Max
270 W
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
1200 V
Current - Collector (Ic) (Max)
75 A
Input
Standard
IGBT Type
NPT
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2.15V @ 15V, 50A
NTC Thermistor
Yes
Current - Collector Cutoff (Max)
5 mA
Mounting Type
Chassis Mount
Standard Package
10
Series
Package
Bulk
Part Status
Discontinued at Digi-Key
Operating Temperature
150°C (TJ)
Package / Case
Module
Supplier Device Package
Module
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Input Capacitance (Cies) @ Vce
3.5 nF @ 25 V