FZ3600R12HP4HOSA2 Infineon Technologies
Артикул
FZ3600R12HP4HOSA2
Бренд
Infineon Technologies
Описание
IGBT MODULE 1200V 4930A, IGBT Module Trench Single Switch 1200 V 4930 A 19000 W Chassis Mount Module
Цена
Теги
Image
files/FZ3600R12HP4HOSA2.jpg
Base Product Number
FZ3600
Other Names
FZ3600R12HP4,SP001172190
Configuration
Single Switch
Power - Max
19000 W
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
1200 V
Current - Collector (Ic) (Max)
4930 A
Input
Standard
IGBT Type
Trench
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2.05V @ 15V, 3600A
NTC Thermistor
No
Current - Collector Cutoff (Max)
5 mA
Mounting Type
Chassis Mount
Standard Package
1
Series
Package
Tray
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Package / Case
Module
Supplier Device Package
Module
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Input Capacitance (Cies) @ Vce
225 nF @ 25 V