IRL60SC216ARMA1 Infineon Technologies
Артикул
IRL60SC216ARMA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
MOSFET N-CH 60V 324A TO263-7, N-Channel 60 V 324A (Tc) 2.4W (Ta), 375W (Tc) Surface Mount PG-TO263-7
Цена
Теги
Series
StrongIRFET™
Drain to Source Voltage (Vdss)
60 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
324A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
4.5V, 10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
1.5mOhm @ 100A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
2.4V @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
218 nC @ 4.5 V
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
16000 pF @ 30 V
Supplier Device Package
PG-TO263-7
Base Product Number
IRL60
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
TO-263-7, D?Pak (6 Leads + Tab)
RoHS Status
ROHS3 Compliant
ECCN
EAR99
HTSUS
Other Names
SP001646070,448-IRL60SC216ARMA1CT,448-IRL60SC216ARMA1DKR,448-IRL60SC216ARMA1TR
Standard Package
800
Power Dissipation (Max)
2.4W (Ta), 375W (Tc)