FZ600R17KE4HOSA1 Infineon Technologies
Артикул
FZ600R17KE4HOSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
IGBT MOD 1700V 1200A 3350W, IGBT Module Trench Field Stop Single 1700 V 1200 A 3350 W Chassis Mount Module
Цена
Теги
Image
files/FZ600R17KE4HOSA1.jpg
Base Product Number
FZ600R17
Other Names
SP000713626,FZ600R17KE4
Configuration
Single
Power - Max
3350 W
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
1700 V
Current - Collector (Ic) (Max)
1200 A
Input
Standard
IGBT Type
Trench Field Stop
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2.3V @ 15V, 600A
NTC Thermistor
No
Current - Collector Cutoff (Max)
1 mA
Mounting Type
Chassis Mount
Standard Package
10
Series
Package
Tray
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Package / Case
Module
Supplier Device Package
Module
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Input Capacitance (Cies) @ Vce
49 nF @ 25 V