IAUS300N08S5N012TATMA1 Infineon Technologies
Артикул
IAUS300N08S5N012TATMA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
MOSFET_(75V 120V(, N-Channel 80 V 300A (Tj) 375W (Tc) Surface Mount PG-HDSOP-16-2
Цена
Теги
Image
files/IAUS300N08S5N012TATMA1.jpg
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
FET Type
N-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss)
80 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
300A (Tj)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
6V, 10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
1.2mOhm @ 100A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
3.8V @ 275µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
231 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
16250 pF @ 40 V
FET Feature
Supplier Device Package
PG-HDSOP-16-2
Standard Package
1,800
Series
OptiMOS™ 5
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
16-SOP (0.398", 10.10mm Width) Exposed Pad
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
ECCN
EAR99
HTSUS
Other Names
448-IAUS300N08S5N012TATMA1TR,SP002952344,448-IAUS300N08S5N012TATMA1DKR,448-IAUS300N08S5N012TATMA1CT
Power Dissipation (Max)
375W (Tc)