IDW100E60FKSA1 Infineon Technologies
Артикул
IDW100E60FKSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
DIODE GEN PURP 600V 150A TO247-3, Diode Standard 600 V 150A (DC) Through Hole PG-TO247-3-1
Цена
Теги
Image
files/IDW100E60FKSA1.jpg
Base Product Number
IDW100
Other Names
IDW100E60,SP000227825,2156-IDW100E60FKSA1,IDW100E60-ND,IFEINFIDW100E60FKSA1
Speed
Fast Recovery = 200mA (Io)
Diode Type
Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
600 V
Reverse Recovery Time (trr)
120 ns
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
2 V @ 100 A
Current - Reverse Leakage @ Vr
40 µA @ 600 V
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 175°C
Current - Average Rectified (Io)
150A (DC)