IDW30G65C5XKSA1 Infineon Technologies
Артикул
IDW30G65C5XKSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
DIODE SCHOTTKY 650V 30A TO247-3, Diode Silicon Carbide Schottky 650 V 30A (DC) Through Hole PG-TO247-3
Цена
Теги
Image
files/IDW30G65C5XKSA1.jpg
Base Product Number
IDW30G65
Other Names
SP001632892
Speed
No Recovery Time > 500mA (Io)
Diode Type
Silicon Carbide Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
650 V
Reverse Recovery Time (trr)
0 ns
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.7 V @ 30 A
Current - Reverse Leakage @ Vr
220 µA @ 650 V
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 175°C
Current - Average Rectified (Io)
30A (DC)
Mounting Type
Through Hole
Standard Package
30
Series
CoolSiC™+
Package
Tube
Part Status
Active
Package / Case
TO-247-3
Supplier Device Package
PG-TO247-3
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Capacitance @ Vr, F
860pF @ 1V, 1MHz