IHW20N135R3FKSA1 Infineon Technologies
Артикул
IHW20N135R3FKSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
IGBT 1350V 20A 310W TO247-3, IGBT Trench 1350 V 40 A 310 W Through Hole PG-TO247-3-1
Цена
Теги
Image
files/IHW20N135R3FKSA1.jpg
Test Condition
600V, 20A, 15Ohm, 15V
Power - Max
310 W
Input Type
Standard
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
1350 V
Current - Collector (Ic) (Max)
40 A
IGBT Type
Trench
Current - Collector Pulsed (Icm)
60 A
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
1.8V @ 15V, 20A
Switching Energy
1.3mJ (off)
Gate Charge
195 nC
Other Names
SP000909532,IHW20N135R3-ND,IHW20N135R3,2156-IHW20N135R3FKSA1,INFINFIHW20N135R3FKSA1
Mounting Type
Through Hole
Standard Package
240
Series
TrenchStop®
Package
Tube
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-40°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case
TO-247-3
Supplier Device Package
PG-TO247-3-1
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Td (on/off) @ 25°C