IKFW75N60ETXKSA1 Infineon Technologies
Артикул
IKFW75N60ETXKSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
INDUSTRY 14, IGBT Trench Field Stop 600 V 80 A 178 W Through Hole PG-TO247-3-AI
Цена
Теги
Series
TrenchStop™
Test Condition
400V, 75A, 5Ohm, 15V
Power - Max
178 W
Input Type
Standard
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
600 V
Current - Collector (Ic) (Max)
80 A
IGBT Type
Trench Field Stop
Current - Collector Pulsed (Icm)
225 A
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2V @ 15V, 75A
Switching Energy
2.7mJ (on), 2.35J (off)
Gate Charge
440 nC
Td (on/off) @ 25°C
33ns/340ns
Other Names
SP001502670
Base Product Number
IKFW75
Mounting Type
Through Hole
Package
Tube
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 175°C (TJ)