IKW15N120H3FKSA1 Infineon Technologies
Артикул
IKW15N120H3FKSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
IGBT TRENCH/FS 1200V 30A TO247-3, IGBT Trench Field Stop 1200 V 30 A 217 W Through Hole PG-TO247-3-1
Цена
Теги
Image
files/IKW15N120H3FKSA1.jpg
Other Names
2156-IKW15N120H3FKSA1,IKW15N120H3,SP000674422,IKW15N120H3-ND,INFINFIKW15N120H3FKSA1
Test Condition
600V, 15A, 35Ohm, 15V
Power - Max
217 W
Input Type
Standard
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
1200 V
Current - Collector (Ic) (Max)
30 A
IGBT Type
Trench Field Stop
Current - Collector Pulsed (Icm)
60 A
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2.4V @ 15V, 15A
Switching Energy
1.55mJ
Gate Charge
75 nC
Td (on/off) @ 25°C
21ns/260ns
Base Product Number
IKW15N120
Mounting Type
Through Hole
Series
TrenchStop®
Package
Tube
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 175°C (TJ)