IPA50R190CEXKSA2 Infineon Technologies
Артикул
IPA50R190CEXKSA2
Бренд
Infineon Technologies
Описание
MOSFET N-CH 500V 18.5A TO220, N-Channel 500 V 18.5A (Tc) 32W (Tc) Through Hole PG-TO220-FP
Цена
Теги
Image
files/IPA50R190CEXKSA2.jpg
Package / Case
TO-220-3 Full Pack
Supplier Device Package
PG-TO220-FP
REACH Status
REACH Unaffected
FET Type
N-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss)
500 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
13V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
190mOhm @ 6.2A, 13V
Vgs(th) (Max) @ Id
3.5V @ 510µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
47.2 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
1137 pF @ 100 V
FET Feature
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Series
CoolMOS™ CE
Package
Tube
Part Status
Active
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
18.5A (Tc)
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
ECCN
EAR99
HTSUS
Other Names
INFINFIPA50R190CEXKSA2,SP001364312,2156-IPA50R190CEXKSA2
Standard Package
50
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)
Base Product Number
IPA50R190
Power Dissipation (Max)
32W (Tc)