IPA50R380CE Infineon Technologies
Артикул
IPA50R380CE
Бренд
Infineon Technologies
Описание
MOSFET N-CH 500V 9.9A TO220-FP, N-Channel 500 V 9.9A (Tc) 29.2W (Tc) Through Hole PG-TO220-FP
Цена
Теги
Image
files/IPA50R380CE.jpg
Power Dissipation (Max)
29.2W (Tc)
FET Type
N-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss)
500 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
9.9A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
380mOhm @ 3.2A, 13V
Vgs(th) (Max) @ Id
3.5V @ 260µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
24.8 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
584 pF @ 100 V
FET Feature
Super Junction
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
13V
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Other Names
IPA50R380CEXKSA1,SP000848216
Mounting Type
Through Hole
Series
CoolMOS™
Package
Tube
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case
TO-220-3 Full Pack
Supplier Device Package
PG-TO220-FP
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
ECCN
EAR99
HTSUS
Standard Package
50
Vgs (Max)
±20V