IPA95R750P7XKSA1 Infineon Technologies
Артикул
IPA95R750P7XKSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
MOSFET N-CH 950V 9A TO220, N-Channel 950 V 9A (Tc) 28W (Tc) Through Hole PG-TO220-FP
Цена
Теги
Image
files/IPA95R750P7XKSA1.jpg
Other Names
SP001792304
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Power Dissipation (Max)
28W (Tc)
FET Type
N-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss)
950 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
9A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
750mOhm @ 4.5A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
3.5V @ 220µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
23 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
712 pF @ 400 V
FET Feature
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Base Product Number
IPA95R750
Mounting Type
Through Hole
Series
CoolMOS™ P7
Package
Tube
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case
TO-220-3 Full Pack
Supplier Device Package
PG-TO220-FP
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Not Applicable
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Standard Package
50
Vgs (Max)
±20V