IPI80CN10NG Infineon Technologies
Артикул
IPI80CN10NG
Бренд
Infineon Technologies
Описание
N-CHANNEL POWER MOSFET, N-Channel 100 V 13A (Tc) 31W (Tc) Through Hole PG-TO262-3
Цена
Теги
Image
files/IPI80CN10NG.jpg
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
FET Type
N-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss)
100 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
13A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
80mOhm @ 13A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
4V @ 12µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
11 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
716 pF @ 50 V
FET Feature
Supplier Device Package
PG-TO262-3
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
Series
OptiMOS™
Package
Bulk
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
TO-262-3 Long Leads, I?Pak, TO-262AA
RoHS Status
ROHS3 Compliant
ECCN
EAR99
HTSUS
Other Names
IFEINFIPI80CN10NG,2156-IPI80CN10NG
Standard Package
1
Power Dissipation (Max)
31W (Tc)