IPP60R099P7XKSA1 Infineon Technologies
Артикул
IPP60R099P7XKSA1
Описание
MOSFET N-CH 600V 31A TO220-3, N-Channel 600 V 31A (Tc) 117W (Tc) Through Hole PG-TO220-3
Image
files/IPP60R099P7XKSA1.jpg
Other Names
SP001647032
Power Dissipation (Max)
117W (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss)
600 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
31A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
99mOhm @ 10.5A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
4V @ 530µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
45 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
1952 pF @ 400 V
FET Feature
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Base Product Number
IPP60R099
Series
CoolMOS™ P7
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Vgs (Max)
±20V