IPZA60R024P7XKSA1 Infineon Technologies
Артикул
IPZA60R024P7XKSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
MOSFET N-CH 600V 101A TO247-4-3, N-Channel 600 V 101A (Tc) 291W (Tc) Through Hole PG-TO247-4-3
Цена
Теги
Image
files/IPZA60R024P7XKSA1.jpg
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss)
600 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
101A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
24mOhm @ 42A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
4V @ 2.03mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
164 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
7144 pF @ 400 V
FET Feature
FET Type
N-Channel
Base Product Number
IPZA60
Supplier Device Package
PG-TO247-4-3
Series
CoolMOS™ P7
Package
Tube
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
ECCN
EAR99
HTSUS
Other Names
448-IPZA60R024P7XKSA1,SP001866192
Standard Package
240
Package / Case
TO-247-4
Power Dissipation (Max)
291W (Tc)