IRF135B203 Infineon Technologies
Артикул
IRF135B203
Бренд
Infineon Technologies
Описание
MOSFET N-CH 135V 129A TO220-3, N-Channel 135 V 129A (Tc) 441W (Tc) Through Hole PG-TO220-3
Цена
Теги
Image
files/IRF135B203.jpg
Package / Case
TO-220-3
Supplier Device Package
PG-TO220-3
REACH Status
REACH Unaffected
FET Type
N-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss)
135 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
8.4mOhm @ 77A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
4V @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
270 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
9700 pF @ 50 V
FET Feature
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Series
StrongIRFET™
Package
Tube
Part Status
Active
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
129A (Tc)
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
ECCN
EAR99
HTSUS
Other Names
INFINFIRF135B203,2156-IRF135B203,SP001576588
Standard Package
50
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Base Product Number
IRF135
Power Dissipation (Max)
441W (Tc)