IRF150P220AKMA1 Infineon Technologies
Артикул
IRF150P220AKMA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
MOSFET N-CH 150V 203A TO247-3, N-Channel 150 V 203A (Tc) 3.8W (Ta), 556W (Tc) Through Hole PG-TO247-3
Цена
Теги
Series
StrongIRFET™
FET Type
N-Channel
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss)
150 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
203A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
2.7mOhm @ 100A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
4.6V @ 265µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
200 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
12000 pF @ 75 V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
3.8W (Ta), 556W (Tc)
Supplier Device Package
PG-TO247-3
Standard Package
400
Package
Tube
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
TO-247-3
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
ECCN
EAR99
HTSUS
Other Names
448-IRF150P220AKMA1,SP005537809
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V