IRGS14C40LTRLP Infineon Technologies
Артикул
IRGS14C40LTRLP
Бренд
Infineon Technologies
Описание
IGBT 430V 20A TO263AB, IGBT - 430 V 20 A 125 W Surface Mount TO-263AB
Image
files/IRGS14C40LTRLP.jpg
Supplier Device Package
TO-263AB
IGBT Type
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
430 V
Current - Collector (Ic) (Max)
20 A
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
1.75V @ 5V, 14A
Power - Max
125 W
Switching Energy
Input Type
Logic
Gate Charge
27 nC
Td (on/off) @ 25°C
900ns/6µs
Package / Case
TO-263-3, D?Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Base Product Number
IRGS14C40
Series
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part Status
Obsolete
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
ECCN
EAR99
HTSUS
Other Names
IRGS14C40LTRLPDKR,IRGS14C40LTRLPTR,SP001540998,IRGS14C40LTRLP-ND,IRGS14C40LTRLPCT
Standard Package
800
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 175°C (TJ)