FF450R33T3E3BPSA1 Infineon Technologies
Артикул
FF450R33T3E3BPSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
IGBT MOD 3300V 450A AGXHP100-3, IGBT Module Trench Field Stop Half Bridge 3300 V 450 A 1000000 W Chassis Mount AG-XHP100-3
Цена
Теги
Image
files/FF450R33T3E3BPSA1.jpg
Base Product Number
FF450R33
Other Names
SP001779538
Configuration
Half Bridge
Power - Max
1000000 W
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
3300 V
Current - Collector (Ic) (Max)
450 A
Input
Standard
IGBT Type
Trench Field Stop
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2.75V @ 15V, 450A
NTC Thermistor
No
Mounting Type
Chassis Mount
Standard Package
1
HTSUS
Series
XHP™3
Package
Tray
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Package / Case
Module
Supplier Device Package
AG-XHP100-3
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
Current - Collector Cutoff (Max)
5 mA