SPA11N80C3XKSA1 Infineon Technologies
Артикул
SPA11N80C3XKSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
MOSFET N-CH 800V 11A TO220-FP, N-Channel 800 V 11A (Tc) 34W (Tc) Through Hole PG-TO220-3-31
Цена
Теги
Image
files/SPA11N80C3XKSA1.jpg
Package / Case
TO-220-3 Full Pack
Supplier Device Package
PG-TO220-3-31
REACH Status
REACH Unaffected
FET Type
N-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss)
800 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
450mOhm @ 7.1A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
3.9V @ 680µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
85 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
1600 pF @ 100 V
FET Feature
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Series
CoolMOS™
Package
Tube
Part Status
Not For New Designs
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
11A (Tc)