FF450R12ME4PBOSA1 Infineon Technologies
Артикул
FF450R12ME4PBOSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
IGBT MODULE 1200V 450A, IGBT Module Trench Field Stop 2 Independent 1200 V 450 A Chassis Mount Module
Цена
Теги
Image
files/FF450R12ME4PBOSA1.jpg
Base Product Number
FF450R12
Other Names
FF450R12ME4P,INFINFFF450R12ME4PBOSA1,SP001102632,2156-FF450R12ME4PBOSA1,FF450R12ME4P-ND
Configuration
2 Independent
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
1200 V
Current - Collector (Ic) (Max)
450 A
Input
Standard
IGBT Type
Trench Field Stop
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2.1V @ 15V, 450A
NTC Thermistor
Yes
Current - Collector Cutoff (Max)
3 mA
Mounting Type
Chassis Mount
Standard Package
6
Series
Package
Bulk
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Package / Case
Module
Supplier Device Package
Module
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Input Capacitance (Cies) @ Vce
28 nF @ 25 V