TT120N16SOFB01HPSA1 Infineon Technologies
Артикул
TT120N16SOFB01HPSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
SCR MODULE SB20-1, SCR Module 1.6 kV 190 A Series Connection - All SCRs Chassis Mount Module
Цена
Теги
Image
files/TT120N16SOFB01HPSA1.jpg
Package / Case
Module
REACH Status
REACH Unaffected
Structure
Series Connection - All SCRs
Number of SCRs, Diodes
2 SCRs
Voltage - Off State
1.6 kV
Current - On State (It (AV)) (Max)
119 A
Current - On State (It (RMS)) (Max)
190 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)
2.5 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max)
100 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)
22500A @ 50Hz
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Base Product Number
TT120N16
Series
Package
Tray
Part Status
Active
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Not Applicable
ECCN
EAR99
HTSUS
Other Names
SP001720308,TT120N16SOFB01
Standard Package
12
Mounting Type
Chassis Mount
Operating Temperature
130°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max)
250 mA