TT162N14KOFHPSA1 Infineon Technologies
Артикул
TT162N14KOFHPSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
SCR MODULE 1.4KV 260A MODULE, SCR Module 1.4 kV Series Connection - All SCRs Chassis Mount Module
Цена
Теги
Image
files/TT162N14KOFHPSA1.jpg
Package / Case
Module
REACH Status
REACH Unaffected
Structure
Series Connection - All SCRs
Number of SCRs, Diodes
2 SCRs
Voltage - Off State
1.4 kV
Current - On State (It (AV)) (Max)
162 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)
2 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max)
150 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)
5200A @ 50Hz
Base Product Number
TT162N14
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Series
Package
Bulk
Part Status
Active
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Not Applicable
ECCN
EAR99
HTSUS
Other Names
Standard Package
8
Mounting Type
Chassis Mount
Current - Hold (Ih) (Max)
200 mA