TZ800N18KOFHPSA3 Infineon Technologies
Артикул
TZ800N18KOFHPSA3
Бренд
Infineon Technologies
Описание
SCR MODULE 1.8KV 1500A MODULE, SCR Module 1.8 kV 1500 A Single Chassis Mount Module
Цена
Теги
Image
files/TZ800N18KOFHPSA3.jpg
REACH Status
REACH Unaffected
Structure
Single
Number of SCRs, Diodes
1 SCR
Voltage - Off State
1.8 kV
Current - On State (It (AV)) (Max)
819 A
Current - On State (It (RMS)) (Max)
1500 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)
2 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max)
250 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)
35000A @ 50Hz
Package / Case
Module
Base Product Number
TZ800N18
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Series
Package
Bulk
Part Status
Active
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Not Applicable
ECCN
EAR99
HTSUS
Other Names
Standard Package
1
Mounting Type
Chassis Mount
Current - Hold (Ih) (Max)
500 mA