IRFR18N15DPBF International Rectifier
Артикул
IRFR18N15DPBF
Бренд
International Rectifier
Описание
MOSFET N-CH 150V 18A DPAK, N-Channel 150 V 18A (Tc) 110W (Tc) Surface Mount D-Pak
Цена
Теги
Image
files/IRFR18N15DPBF.jpg
MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
18A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
125mOhm @ 11A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
5.5V @ 250µA
Vgs (Max)
±30V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
110W (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss)
150 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
43 nC @ 10 V
REACH Status
REACH Affected
Package
Bulk
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type
Surface Mount
RoHS Status
Not applicable
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
ECCN
EAR99
Other Names
INFIRFIRFR18N15DPBF,2156-IRFR18N15DPBF
Standard Package
1
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
900 pF @ 25 V