BZT52-B3V3J Nexperia
Артикул
BZT52-B3V3J
Бренд
Nexperia
Описание
DIODE ZENER 3.3V 590MW SOD123, Zener Diode 3.3 V 590 mW ±2.12% Surface Mount SOD-123
Цена
Теги
Image
files/BZT52-B3V3J.jpg
Supplier Device Package
SOD-123
Power - Max
590 mW
REACH Status
REACH Unaffected
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
3.3 V
Impedance (Max) (Zzt)
95 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
5 µA @ 1 V
Base Product Number
BZT52-B3V3
Standard Package
10,000
Series
Automotive, AEC-Q101
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part Status
Active
Tolerance
±2.12%
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TA)
Package / Case
SOD-123
ECCN
EAR99
HTSUS
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA