BZV55-C4V3,135 Nexperia
Артикул
BZV55-C4V3,135
Описание
DIODE ZENER 4.3V 500MW LLDS, Zener Diode 4.3 V 500 mW ±5% Surface Mount LLDS; MiniMelf
Image
files/BZV55-C4V3135.jpg
Other Names
BZV55-C4V3 /T3-ND,BZV55-C4V3 /T3,2156-BZV55-C4V3,135-NEX,933699430135,NEXNEXBZV55-C4V3,135
Power - Max
500 mW
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
4.3 V
Impedance (Max) (Zzt)
90 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
3 µA @ 1 V
Base Product Number
BZV55-C4V3
Standard Package
10,000
Series
Package
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±5%
Operating Temperature
-65°C ~ 200°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA