BZX79-C16,143 Nexperia
Артикул
BZX79-C16,143
Описание
NEXPERIA BZX79-C16 - ZENER DIODE, Zener Diode 16 V 400 mW ±5% Through Hole ALF2
Image
files/BZX79-C16143.jpg
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
16 V
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 nA @ 700 mV
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Tolerance
±5%
Power - Max
400 mW
Operating Temperature
-65°C ~ 200°C
Standard Package
1
Other Names
2156-BZX79-C16,143-1727
Package
Bulk
Series
Impedance (Max) (Zzt)
40 Ohms