PSMN4R0-30YLDX Nexperia
Артикул
PSMN4R0-30YLDX
Описание
MOSFET N-CH 30V 95A LFPAK56, N-Channel 30 V 95A (Tc) 64W (Tc) Surface Mount LFPAK56, Power-SO8
Image
files/PSMN4R0-30YLDX.jpg
Drain to Source Voltage (Vdss)
30 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
95A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
4.5V, 10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
4mOhm @ 25A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
2.2V @ 1mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
19.4 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
1272 pF @ 15 V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
64W (Tc)