BZX79-C39,143 Nexperia
Артикул
BZX79-C39,143
Описание
DIODE ZENER 39V 400MW ALF2, Zener Diode 39 V 400 mW ±5% Through Hole ALF2
Image
files/BZX79-C39143.jpg
Other Names
NEXNXPBZX79-C39,143,2156-BZX79-C39,143,933117930143,2156-BZX79-C39,143-NEX
Power - Max
400 mW
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
39 V
Impedance (Max) (Zzt)
130 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 nA @ 27.3 V
Base Product Number
BZX79-C39
Standard Package
5,000
Series
Package
Tape & Box (TB)
Tolerance
±5%
Operating Temperature
-65°C ~ 200°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA