PMEG60T10ELRX Nexperia
Артикул
PMEG60T10ELRX
Описание
PMEG60T10ELR/SOD123/SOD2, Diode Schottky 60 V 1A Surface Mount SOD-123W
Image
files/PMEG60T10ELRX.jpg
Current - Reverse Leakage @ Vr
650 nA @ 60 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
600 mV @ 1 A
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
60 V
Speed
Fast Recovery = 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)
13 ns
Operating Temperature - Junction
175°C (Max)
Current - Average Rectified (Io)
1A
Other Names
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
Series
Automotive, AEC-Q101
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
SOD-123W
ECCN
EAR99
HTSUS
Standard Package
3,000
Base Product Number
PMEG60
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Capacitance @ Vr, F
245pF @ 1V, 1MHz